Noc zwiedzania rynku w kamienicy Marysieńki
niedziela, 15 maja 2011 00:00

Jarosław od kilku lat włącza się w organizację imprezy, która  odbyła się po raz pierwszy w Berlinie, w roku 1997. W 2001 przekształciła się w imprezę o zasięgu ogólnoeuropejskim, w której udział bierze obecnie około 120 miast Europy.
 Głównym celem tej imprezy, odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy, jest utworzenie płaszczyzny spotkania dla muzeów i prezentowanej przez nie sztuki oraz publiczności.
 Noc Muzeów już od wielu lat odbywa się również w Polsce (od 2003 r.), i z roku na rok do organizacji tego wydarzenia przystępuje coraz więcej miast. Muzea i galerie przygotowują specjalne wystawy i wydarzenia, które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

 

W dniu 14 maja 2011 w sobotni wieczór jarosławski Rynek ożył. Długie kolejki by zobaczyć panoramę miasta z ratuszowej wieży nie zniechęciły uczestników, którzy całymi rodzinami pojawili się na naszym rynku. Z klasztoru benedyktyńskiego można było odbyć wycieczkę wraz z przewodnikiem szlakiem najciekawszych zabytków Jarosławia, można było zwiedzić Muzeum Kamienica Orsettich, podziemna trasę turystyczną. Jedną z atrakcji był występ znanej z telewizyjnego programu „Mam talent" Magdy Welc, rodzinnie również powiązaną z naszym miastem z jarosławskim zespołem. W holu Kamienicy Attavantich wystawiane były krótkie spektakle teatralne, muzyką rozbrzmiewały jarosławskie podcienia.

 

Ucztę dla melomanów zafundował również Adam Strug, poeta i pieśniarz, którego koncertu można było posłuchać w Kamienicy Marysieńki. Nasze Stowarzyszenie włączyło się w tą imprezę wystawą widokówek starego Jarosławia z kolekcji Bogusława Ryznera, oraz pokazem multimedialnym zdjęć Jarosławia, siedziba naszego Stowarzyszenia była dostępna dla zwiedzających do godziny 2400.

Organizatorzy: Muzeum - Kamienica Orsettich, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Stowarzyszenie Muzyka Dawna w Jarosławiu.

 

Polecamy

krs

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 
Odsłon : 544600