Spotkanie wielkanocne w Krakowie
poniedziałek, 02 maja 2011 12:09

W dniu 28 kwietnia 2011 w grodzie Kraka odbyło się Spotkanie Wielkanocne zorganizowane przez Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oddział w Krakowie. Na to spotkanie udała się delegacja miasta Jarosławia w osobach Bogdana Wołoszyna – zastępcy Burmistrza miasta, Jarosława Pagacza – Przewodniczącego Rady Miasta Jarosławia, a także Bogusława Ryznera – zastępcy Prezesa Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia.

 

Goście z Jarosławia zostali bardzo gorąco przyjęci przez Panią Prezes Jadwigę Górską oraz członków Stowarzyszenia. Po złożeniu życzeń przez v-ce Burmistrza Miasta Jarosławia Bogdana Wołoszyna, przekazał również na ręce Pani Prezes Jadwigi Górskiej życzenia i przepyszny sernik od Państwa Marii i Tadeusza Słowik.

Bogusław Ryzner – v-ce Prezes SMJ po złożeniu życzeń członkom Stowarzyszenia wręczył tytuły Honorowych Członków Stowarzyszenia: panom Kazimierzowi Trybalskiemu (91 lat) i Wiktorowi Bojarskiemu – poprzedniemu prezesowi oddziału krakowskiego SMJ, Pani Krystyna Billy otrzymała złotą odznakę SMJ, jednak z uwagi na stan zdrowia nie uczestniczyła w spotkaniu.

Na spotkaniu między innymi byli obecni również: prof. Kazimierz Furtak – rektor Politechniki Krakowskiej, prof. Antoni Bojarski, pan Jan Blajer – inicjatorowi powołania do życia oddziału krakowskiego SMJ w 1995r, prof. Andrzej Lenart, pan Zbigniew Bąk – były dyrektor działu administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także pan Adam Tabor z małżonką – syn Adama Tabora nauczyciela z LO im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu. Państwo Taborowie co miesiąc przyjeżdżają z Sosnowca by uczestniczyć w spotkaniach SMJ w Krakowie.

Po oficjalnej części spotkania przy miłej rozmowie upływał czas wśród pytań o bieżące sprawy miasta jak i wspomnień związanych z Jarosławiem czy też z rocznic jubileuszowych jarosławskich szkół.

 

Polecamy

krs

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 544594