im. Hordyńskiego
Regulamin wakacyjnego konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. "Cytat z Hordyńskiego"
wtorek, 12 lipca 2022 09:44

 

Zapraszamy do udziału w wakacyjnym konkursuie literackim dla dzieci i młodzieży pt. "Cytat z Hordyńskiego".

 

Kliknij tutaj i pobierz regulamin

 
XX Regionalny Konkurs Recytatorski i Poetycki im. Jerzego Hordyńskiego
wtorek, 21 czerwca 2022 11:30

Zapraszamy do udziału w XX Regionalnym Konkursie Recytatorskim i Poetyckim im. Jerzego Hordyńskiego. 

Literatura obu poetów dostępna jest w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Fredry w Jarosławiu.


Pobierz regulamin:

Strona 1

Strona 2

Strona 3

Strona 4

Wybrane utwory Mariusza Kalandyka do pobrania


 
Podsumowanie XIX Regionalnego Konkursu Recytatorsk
niedziela, 07 listopada 2021 20:56

 

Podsumowanie XIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego
i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego


...Strofa najbardziej smutna zamienia się w radość. Na tym polega magia słów” („Festyn”. Ars poetica). To motto XIX Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego, którego uroczyste posumowanie odbyło się 22 października br. w Centrum Kultury i Promocji. W konkursie objętym Patronatem Honorowym przez Wojewodę Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Starostę Jarosławskiego oraz „Gazetę Jarosławską” w kategoriach recytacji, poezji śpiewanej oraz twórczości własnej uczestniczyło 37 osób z 14 szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz instytucji. Laureaci pierwszych miejsc jako główne trofeum otrzymali okolicznościowe statuetki ufundowane przez Starostę Jarosławskiego, Burmistrza Miasta Jarosławia, Fundację Pomocy Edukacyjnej dla Dzieci i Młodzieży im. Heleny i Tadeusza Zielińskich w Jarosławiu, a których autorem i wykonawcą według własnego projektu jest jarosławski artysta rzeźbiarz p. Dariusz Jasiewicz. Komisje oceniające przyznały:

- W kategorii recytacje – szkoły podstawowe – pierwsze miejsce Annie Przybyło ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu, drugie miejscem Julii Magryś ze Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi                    w Jarosławiu, dwa trzecie miejsca przyznano dla Amelii Stefanowskiej ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu i Emilii Markowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu. Wyróżnienie przyznano Agacie Osip ze Szkoły Podstawowej Nr 15 im. Adama Mickiewicza w Przemyślu.

- W kategorii recytacje – szkoły ponadpodstawowe – pierwsze miejsce Natalii Kołcz z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu, drugie miejsce Zofii Duszko z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu, trzecie miejsce Barbarze Lewandowskiej z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu Wyróżnienia przyznano Julii Wygnaniec z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Anny Jenke w Jarosławiu, Adriannie Mnich z Zespołu Szkół Spożywczych, Chemicznych              i Ogólnokształcących im. Marii Curie-Skłodowskiej w Jarosławiu, Igorowi Kołodziejowi z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

- W kategorii poezji śpiewanej – szkoły ponadpodstawowe – nagrodę przyznano Natalii Stachurskiej z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.

- W kategorii twórczość własna - szkoły podstawowe komisja przyznała pierwsze miejsce za wiersz pt „Szukam siebie”- autorem jest Karol Kozar ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu, dwa drugie miejsca za wiersz pt „Psota u Totolota” - autor Maciej Skiba ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu oraz za wiersz pt „Kreacje jesieni” – autor Łucja Maliga ze Szkoły Podstawowej Nr 7 im. ks. Stanisława Staszica w Jarosławiu, trzecie miejsce za wiersz * * * /Przyszła nocą/ - autor Kamila Dzimira ze Szkoły Podstawowej Nr 6 im. ks. Piotra Skargi w Jarosławiu. Wyróżniono wiersze: „Moje życie” – autor Anna Przybyło ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu, „Jeż” – autor Natan Żołyniak ze Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu.

- W kategorii twórczość własna - szkoły ponadpodstawowe komisja przyznała pierwsze miejsce za wiersze pt „Małomówna” i „Berek” – autor Lidia Wiśniewska z Jarosławskiego Ośrodka Kultury i Sztuki, dwa drugie miejsca za wiersz pt „Jesteś moją katharsis” - autor Jakub Przystasz z I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu oraz za wiersz pt „Łańcuch przeżyć” - autor Paulina Pankiewicz z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Anny Jenke w Jarosławiu, trzecie miejsce za wiersz pt „Jesień”      - autor Alicja Bednarz z Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Anny Jenke w Jarosławiu.

- W kategorii twórczość własna osób dorosłych nagrodzono wiersze pt * * * /Apollo niesprawiedliwy/ i „Do książek bliżej…” - autor Krzysztof Kubaszek, godło „Dąb”.

            Nagrodzeni i wyróżnieni laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez organizatorów oraz tomiki z własną twórczością poetycką przekazane przez p. Teresę Parynę, której wiersze jako drugiego poety konkursu były recytowane przez uczestników. Ponadto wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z potwierdzeniem zdobycia nagrody lub udziału w konkursie, upominki w postaci zestawu widokówek „Jarosław na starej pocztówce” ufundowane przez SMJ. Za wspieranie idei Konkursu, którego celem jest popularyzacja dorobku artystycznego Jarosławskiego Poety oraz twórczej aktywności uczniów Podziękowania w formie dyplomu otrzymali nauczyciele przygotowujący młodzież.

            Tematyka patriotyczna w twórczości Jerzego Hordyńskiego przebija się w jego wierszach pisanych i w kraju, i potem na obczyźnie. Po ciężkich osobistych przeżyciach - okresu konspiracyjnej nauki, walki z okupantem oraz czasu walki o życie na nieludzkiej ziemi, poruszał tematy dobra i zła, śmierci, pokoju i wojny. Również podczas tegorocznej edycji została przyznana nagroda za wykonanie wiersza patriotycznego J. H., po raz pierwszy jako fundacja im. Antoniego Marii Krausa, inicjatora tego konkursu i wyróżnienia. Otrzymała ją Emilia Markowicz ze Szkoły Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu za recytację wiersza pt „Muzom w czas wojny”.

Wyróżniającym się akcentem tej imprezy była wystawa akwarel pani Paryny. Stowarzyszenie w dowód wdzięczności za przyjęcie zaproszenia i przyłączenie się do popularyzacji twórczości J. Hordyńskiego, udostępniając swój dorobek poetycki do wspólnej prezentacji, nagrodziło Poetkę Honorową Statuetką im. Jerzego Hordyńskiego.

Organizatorzy konkursu, który na stałe wpisał sie w kalendarz imprez naszego miasta, tj. Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Burmistrz Miasta Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki, Centrum Kultury i Promocji dziękują uczestnikom za zainteresowanie tą formą uczestnictwa w kulturze oraz gratulują nagrodzonym i wyróżnionym.

 
XIX edycja konkursu im. Jerzego Hordyńskiego
sobota, 11 września 2021 17:00
XIX EDYCJA KONKURSU
POETYCKO-RECYTATORSKIEGO
im. JERZEGO HORDYŃSKIEGO
 
 
 hordynski
 
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w tegorocznej
edycji Konkursu Poetycko-Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego. 

W tym roku, oprócz utworów Jerzego Hordyńskiego uczestnicy będą mogli
zaprezentować utwory Teresy Paryny.

Terminarz
                    do 5 października 2021 r.
                    zgłoszenia do udziału w konkursie, wraz z tekstami
                    należy przesłać na adres:
                    Urząd Miasta Jarosławia,
                    Wydział Oświaty i Sportu,
                    Rynek 6, 37-500 Jarosław

                    15 października 2021 r. o godz. 9.00
                     przesłuchania konkursowe
                    w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
                    (Rynek 5), Sala Lustrzana
 
                    22 października 2021 r. o godz. 10.00 
                    uroczyste podsumowanie konkursu,
                    Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu
                    (Rynek 5), Sala Lustrzana.
 
 
Zapraszamy do udziału w konkursie!
 
 
Regulamin oraz karty zgłoszeniowe do pobrania w pliku poniżej.
 
 
 
Teresa Paryna, mieszkanka Przemyśla, debiutowała w 1987 roku.
Jest autorką 20 zbiorów wierszy, wielu felietonów, opowiadań,
recenzji poetyckich oraz artykułów prasowych. Jej wiersze przetłumaczono
na języki: angielski, arabski, białoruski, czeski, niemiecki, rosyjski, rumuński, słowacki i ukraiński.
Jest członkiem Związku Literatów Polskich.
Zajmuje się również twórczością plastyczną (rysunek, akryl, akwarela, rękodzieło artystyczne).


Wybrane utwory Teresy Paryny do pobrania:

 

                    

 

 
Finał XVII edycji Konkursu Poetycko - Recytatorskiego im. Jerzego Hordyńskiego
wtorek, 23 października 2018 12:40

19 października w Sali Lustrzanej Centrum Kultury i Promocji odbyło się uroczyste posumowanie XVII edycji konkursu, który na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Jarosławia i regionu.

W tym roku, oprócz utworów Jerzego Hordyńskiego uczestnicy mogli zaprezentować twórzość Ryszarda Mścisza, poety, satyryka, publicysty i nauczyciela w Zespole Szkół w Jeżowem. Tej wyjątkowo ciekawej osobie poświęcony został film przygotowany przez Romana Burego.

 Ryszard Mścisz o sobie

Ryszard Mścisz otrzymał również honorową statuetkę, która tradycyjnie została wykonaną przez artystę Dariusza Jasiewicza.

W poszczególnych kategoriach nagrodzeni i wyróżnieni zostali:

RECYTACJA 
 Komisja w składzie: Elżbieta Tkacz, ks. Łukasz Sowa, Wiktor Marut, Paweł Sroka. 

Szkoły podstawowe / gimnazjalne

I miejsce - Partycja Dinh Manh (SP nr 2 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu)
II miejsce ex aequo - 
Lidia Wiśniewska (SP nr 6 im. Ks. Piotra Skargi w Jarosławiu), Julia Wygnaniec (SP nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. A. Mickiewicza w Jarosławiu)
III miejsce - 
Ewa Baran (SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy)
Wyróżnienie - 
Paulina Ciurko (SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy) 

Szkoły średnie / ponadgimnazjalne

I miejsce - Sebastian Szynal (I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu) 
II miejsce 
- Kinga  Wańkowicz (ZSDG i L im. Augusta  Witkowskiego w Jarosławiu)

III miejsce - Maria Wiśniewska (Publiczne Katolickie LO Parafii pw. Bożego Ciała w Jarosławiu)
Wyróżnienie -Wiktoria Kopeć (ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu)

POEZJA ŚPIEWANA
Nagroda - Klaudia Bochno (ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu)
Nagroda specjalna 
Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia - Sylwia Majchrowicz (ZSDGiL  im .Augusta Witkowskiego w Jarosławiu), za wiersz Jerzego Hordyńskiego „Wodzowi w hołdzie".

TWÓRCZOŚĆ WŁASNA
Komisja w składzie: Jadwiga Dyr, Marek Skałuba, Jacek Sało 

Szkoły podstawowe klas gimnazjalnych

II miejsce - Ewa Baran (SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy)
III miejsce - 
Patrycja Gaweł (SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy)
Wyróżnienie - 
Julia Strzelec (SP im. Jana Pawła II w Rokietnicy)

Szkoły ponadgimnazjalne

II miejsce - Anna Gawlikowska (ZSDGiL im. A. Witkowskiego w Jarosławiu)
Wyróżnienie - 
Karol Janiga (I LO im. M. Kopernika w Jarosławiu)

Studenci i osoby dorosłe

Wyróżnienie - Mateusz Mitąg z Warszawy

Konkurs został objęty honorowym patronatem: Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Jarosławskiego.

Statuetki i nagrody uczestnikom wręczyli: poseł na Sejm RP Anna Schmidt-Rodziewicz, burmistrz miasta Waldemar Paluch, Elżbieta Pazyniak - naczelnik Wydziału Rozwoju i Promocji Powiatu, Tadeusz Słowik - prezes Stowarzyszenia Miłośników Jarosławia oraz Elżbieta Tkacz - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Aleksandra Fredry.

fot. M. Młynarska

 
Utwory Ryszarda Mścisza do wyboru
wtorek, 24 lipca 2018 09:53

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z twórcością artysty oraz wybranie utworów, które zostaną zaprezentowane.

Zapraszamy do udziału !

Wybrane utwory Ryszarda Mścisza.

Utwory do pobrania

Pozostałe utwory

 
Ruszyła XVII edycja Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego
czwartek, 28 czerwca 2018 14:31

                                                 Jerzy Hordyski

Serdecznie zapraszamy do udziału w XVII edycji Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego. 

W tym roku oprócz utworów Jerzego Hordyńskiego uczestnicy będą mogli zaprezentować utwory Ryszarda Mścisza.

Terminarz:

  • do 5 października 2018 r. - zgłoszenia do udziału w konkursie, wraz z tekstami należy przesłać na adres: 

           Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Rynek 11,37 - 500 Jarosław

  • 12 października 2018 r., g. 9.00 - przesłuchania konkursowe w CKiP w Jarosławiu
  • 19 października 2018 r., g. 10.00 - uroczyste podsumowanie konkursu

Zapraszamy do udziału !

Regulamin oraz karty zgłoszeniowe znajdują się w pliku poniżej.

Regulamin

 
Finał XVI edycji Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego
piątek, 03 listopada 2017 14:28

27 października 2017 r. odbyło się podsumowanie XVI edycji Konkursu im. Jerzego Hordyńskiego. Najlepsze utwory i uczestnicy otrzymali statuetki oraz wyróżnienia. Do udziału w tegorocznej edycji zgłosiło się 40 uczestników.

Laureaci XVI Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego:

RECYTACJA

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII i II i III SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

I miejsce:  Julia Wygnaniec  - SP 11 z Oddziałami Integracyjnymi w Jarosławiu
II miejsce:
 Sebastian Szynal - SP 6 - Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Jarosławiu
III miejsce:
 Agnieszka Bąk - SP - Niepubliczne Gimnazjum „Morawa" w Przemyślu
III miejsce: Kinga Moskal - Sp 5 - Gimnazjum im. Baśki Puzon w Jarosławiu

Wyróżnienia: 
1. Julia Hendzel - ZS - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokietnicy
2.
 Kacper Bluczak - Sp 5 - Gimnazjum im. Baśki Puzon  w Jarosławiu
3.
 Patrycja Dinh Manh - SP 2 - Gimnazjum im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarosławiu
4.
 Miłosz Rożek - SP - Gimnazjum im. Jana Kochanowskiego w Szówsku
5.
 Jagoda Sitnik - SP - Niepubliczne Gimnazjum „Morawa" w Przemyślu 

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I miejsce:
 Wiktoria Kowalczyk - ZSDGiL im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu 
II miejsce: Adrian Kruba
 -ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu
III miejsce:
 Wiktoria Kopeć - ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu

Wyróżnienie: 
Kinga Wańkowicz - ZSDGiL im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu

POEZJA ŚPIEWANA

Anna Bobowicz - ZSP im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu

TWÓRCZOŚĆ WŁASNA

SZKOŁY PODSTAWOWE KLASY VII i II i III SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH:

III miejsce: Kamila Kamecka ZS - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokietnicy

Wyróżnienia: 
1. Kacper Basiak ZS - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokietnicy
2.
 Patrycja Sas ZS - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokietnicy
3. Maria Zając
 ZS - Gimnazjum im. Jana Pawła II w Rokietnicy

SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:

Wyróżnienie: 
Patrycja Grzesik ZSBiO im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu

STUDENCI I OSOBY DOROSŁE:
I miejsce:
 Jan Kozak Przeworsk
II miejsce:
 Bartosz Konstrot - Warszawa
III miejsce:
 Andrzej Ziobrowski Nowa Huta

Organizatorzy: Burmistrz Miasta Jarosławia, Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Miejska Biblioteka Publiczna im. Aleksandra Fredry w Jarosławiu, Miejski Ośrodek Kultury w Jarosławiu, Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Towarzystwo Literackie im. Adama Mickiewicza Oddział w Jarosławiu.
Patronat honorowy: Podkarpacki Kurator Oświaty i Starosta Jarosławski.  

g2_copy Copy.jpgg3 Copy.jpgg7 Copy.JPGg8 Copy.JPGg11 Copy.JPG__b_51c083a3ca5ce25130f0584ee4cfc29e Copy.jpg

fot. Henryk Grymuza


 
Załącznik do Regulaminu Konkursu
środa, 20 września 2017 09:51
 

                W związku z wprowadzeniem w życie reformy oświatowej organizatorzy

XVI Edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego

Hordyńskiego informują, że do udziału w Konkursie dopuszcza się uczniów klas

VII Szkół Podstawowych oraz II i III dotychczasowe klasy gimnazjalne.

Za wynikłe utrudnienia przepraszamy.

                                                                                                                                                                                                                               Z poważaniem

                                                                                                                                                                                                                     ORGANIZATORZY

 
Regulamin XVI Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego
czwartek, 20 lipca 2017 00:00

R E G U L A M I N

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe.

Konkurs obejmuje kategorie:

- recytacja

- poezja śpiewana

- twórczość własna

W kategorii recytacji uczestnik powinien zaprezentować dwa wybrane utwory: jeden autorstwa Jerzego Hordyńskiego i jeden Barbary Mazurkiewicz. Maksymalny czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut.

  W kategorii poezja śpiewana uczestnik powinien zaprezentować jeden lub dwa utwory J. Hordyńskiego. Łączny czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut. Organizatorzy zapewniają fortepian jako instrument akompaniujący. 

W kategorii twórczość własna - uczestnik zobowiązany jest do przesłania swoich tekstów (maksymalnie trzech) nie nagrodzonych do tej pory w tym konkursie.

Liczba uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach z jednej instytucji nie może przekroczyć trzech osób.

       TERMINY:

do 6 października 2017 r. – zgłoszenia do udziału w konkursie, wraz z tekstami, należy przesłać na adres:

       Urząd Miasta Jarosławia, Wydział Oświaty, Rynek 1, 37 - 500 Jarosław

20 października 2017 r. godz. 9.00 – przesłuchania konkursowe w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu, Rynek 5 /sala lustrzana/.

27 października 2017 r. o godz. 10.00 - uroczyste podsumowanie konkursu

 

Bibliografia:

Jerzy HORDYŃSKI: 

1. Powrót do Świata (1951, debiut) 

2. Wędrówki (1955) 

3. Pod znakiem Wagi (1959)

 4. Rozmowy z Chopinem (1961)

 5. Głowa na pieńku (1965)

 6. Koncert włoski (1968)

 7. Błędne koło(1969)

 8. Egzorcyzmy (1972)

 9. Wiersze wybrane (1976)

 10. Epitafium dla kota (1977)

 11. Cena oddechu (1982)

 12. Ślad (1985)

 13. Oddalenia (1989)

 14. Seans (1995)

 15. Festyn (1998, pośmiertnie)

 16. Antologia wierszy Jerzego Hordyńskiego (2008) 

Barbara MAZURKIEWICZ: (wybór)

1. "Za kulisami myśli" 2008

2. "Kroplą drążone" 2009 

3. "Życie kobiety wpisane w tarczę zegara" 2012

4. "Wszystkie drogi do jednego serca" 2013

5. "Tatarka" 2014

  Kontakt elektroniczny z Autorką: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


 
Regulamin XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego
czwartek, 28 lipca 2016 10:42

R E G U L A M I N

XV Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego

Do udziału w konkursie zapraszamy młodzież gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, studentów oraz osoby dorosłe.

Konkurs obejmuje kategorie:

- recytacja

- poezja śpiewana

- twórczość własna

• W kategorii recytacji uczestnik powinien

zaprezentować dwa wybrane utwory: jeden autorstwa Jerzego Hordyńskiego i jeden Anny Gajdy. Maksymalny czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut.

• W kategorii poezja śpiewana uczestnik powinien zaprezentować jeden lub dwa utwory

J. Hordyńskiego. Łączny czas prezentacji nie powinien przekroczyć 5 minut. Organizatorzy zapewniają fortepian jako instrument akompaniujący.

• W kategorii twórczość własna - uczestnik zobowiązany jest do przesłania swoich tekstów (maksymalnie trzech) nie nagrodzonych do tej pory w tym konkursie.

Liczba uczestników konkursu w poszczególnych kategoriach z jednej instytucji nie może przekroczyć trzech osób.

TERMINY:

• do 7 października 2016 r. – zgłoszenia do udziału w konkursie, wraz z tekstami, należy

przesłać na adres:

Urząd Miasta Jarosławia

Wydział Oświaty

Rynek 1, 37-500 Jarosław

• 21 października 2016 r. o godz. 9.00 – przesłuchania konkursowe w Centrum Kultury

i Promocji w Jarosławiu, Rynek 5 /sala lustrzana/.

• 28 października 2016 r. o godz. 10.00 - uroczyste podsumowanie konkursu.

UWAGA!

Zgłoszenie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych i wizerunku zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997r. o ochronie danych osobowych.

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 2

Polecamy

krs

Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Odsłon : 510940